Silne zmęczenie przy niewydolności serca

Mezczyzna 32 latamam pytanie czy osoba chora na serce np niewydolnosc serca wada aortalna moglaby przez 9 minut nieustannie wchodzic i schodzic ze schodow o dosc sporym nachyleniu,po 9 minutah odrazu mierzone cisnienie 159/81 puls 145,3minuty odpoczynku 124/76 puls 111 6minut odpoczynku 111/70 puls89 czy ktos mi odpowie na moje pytanie.Bardzo sie mecze w pracy i zrobilem taki eksperyment bo nie wiem czy moje zle samopoczucie jest bardziej na tle nerwowym czy zdrowotnym prosze o odp.dziekuje

witam,
nie wiem jaki jest stopień NS oraz wady zastawkowej.
Jeżeli niewielki to możliwy jest podjęty duży wysiłek.
Zarówno tło nerwowe jak i organiczne (NS, wada zastawkowa) mogą być przyczyną złego samopoczucia