Silnie wysycone zwapnienie, drobny cień metaliczny w rzucie lewej wnęki

Proszę o interpretacje wyniku RTG klatki piersiowej: Silnie wysycone zwapnienie(drobny cień metaliczny?)w rzucie lewej wnęki.Pola płucne bez uchwytnych zmian ogniskowych.Sylwetka serca niepowiększona.Kąty przeponowo-żebrowewolne.dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych o pacjencie aby móc coś więcej powiedzieć. Czy jest możliwe że w opisanym obszarze znajduje się jakiś metal? Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki pod postacią TK wg wskazań lekarza prowadzącego. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.