Silniejsze krwawienie po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Qlairy

Witam mam 49 lat biorę 5 tabletkę Qlairy krwawienie takie średnie ale dzisiaj ból brzucha i krzyża i jakby silniejsze krwawienie czy to normalne dodam że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne a zaczęłam je brać po 2 tygodniach brania estradiolu potem 5 dni duphaston i po 3 dniach okres. proszę o info czy taki stan ból krzyża i większe krwawienie to nic złego,Z góry dziekuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem działania niepożądanego tabletek. Jeśli objawy będą się utrzymywać w ciągu kolejnych dni, nie zmniejszą się sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.