Silny antybiotyk po ekstrakcji zęba

Witam. 14 lipca wieczorem usuwałam 8 dolna lewą. Była zatrzymana, pochylona w stronę 7mki. Zabieg trwał około godzinę. Chirurg założył mi szwy, od razu spuchłam. Dostałam antybiotyk Dalacin C 300 mg i Ketonal forte 100 mg. Opuchlizna nadal jest, ale niepokoi mnie, że na policzku jest twarda w formie guza i ciepła. Musiałam wyjechać i zgłosiłam się wczoraj do stomatologa w Niemczech. Zdjęli mi 2 szwy (1 został) i sączy mi się wydzielina jakaś. Dostałam silniejszy antybiotyk. Czy tak powinno być?

Witam serdecznie,
Gojenie się po ekstrakcji ósemek jest bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależy od cech indywidualnych i prawidłowego stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Opuchlizna na policzku może być nieco twardsza, ze względu na obecność skrzepu krwi, który się musi wchłonąć.
Często w przypadku osłabionej odporności, może być konieczny silny antybiotyk, tutaj indywidualnej oceny dokonuje lekarz, który go przepisuje.