Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból brzucha i drętwienie kończyn a operacja przepukliny pachwinowej

Witam serdecznie.Silne bóle brzucha po dzwiganiu-chirurg rozpoznał u mnie przepuklinę pachwinową i stwierdził,że kwalifikuję się do operacji.Przepuklina jest mała, wyczuwalna pod skórą,sprawia duży ból ,szczególnie wieczorem-po zwykłych obowiązkach domowych,dochodzi do tego drętwienie nogi i pleców.Umówiłam z lekarzem termin operacji,lecz gdy zgłosiłam się do szpitala był inny lekarz i stwierdził,że przepuklina jest za mała żeby operować.Co mam teraz zrobić,co pan o tym myśli?Pozdrawiam .
KOBIETA ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Właściwie sytuacja w przypadku przepuklin przedstawia się następująco. Im wcześniej zaopatrzona jest przepuklina tym mniej późniejszych powikłań i łatwiejszy do przeprowadzenia jest zabieg. Warto udać się ponownie do swojego lekarza, który zlecił zabieg.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Przepuklina czy mała czy duża zawsze wymaga leczenia chirurgicznego. Im wcześniejsze stadium przepukliny tym zabieg łatwiejszy, niosący mniej powikłań i bezpieczniejszy dla pacjenta. Nie ma innej możliwości leczenia przepukliny tylko przez operację. Dziwi mnie stwierdzenie chirurga, że przepuklina u dorosłego człowieka jest zbyt mała, żeby ją operować.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy