Silny ból brzucha i drętwienie kończyn a operacja przepukliny pachwinowej

Witam serdecznie.Silne bóle brzucha po dzwiganiu-chirurg rozpoznał u mnie przepuklinę pachwinową i stwierdził,że kwalifikuję się do operacji.Przepuklina jest mała, wyczuwalna pod skórą,sprawia duży ból ,szczególnie wieczorem-po zwykłych obowiązkach domowych,dochodzi do tego drętwienie nogi i pleców.Umówiłam z lekarzem termin operacji,lecz gdy zgłosiłam się do szpitala był inny lekarz i stwierdził,że przepuklina jest za mała żeby operować.Co mam teraz zrobić,co pan o tym myśli?Pozdrawiam .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Właściwie sytuacja w przypadku przepuklin przedstawia się następująco. Im wcześniej zaopatrzona jest przepuklina tym mniej późniejszych powikłań i łatwiejszy do przeprowadzenia jest zabieg. Warto udać się ponownie do swojego lekarza, który zlecił zabieg.

Przepuklina czy mała czy duża zawsze wymaga leczenia chirurgicznego. Im wcześniejsze stadium przepukliny tym zabieg łatwiejszy, niosący mniej powikłań i bezpieczniejszy dla pacjenta. Nie ma innej możliwości leczenia przepukliny tylko przez operację. Dziwi mnie stwierdzenie chirurga, że przepuklina u dorosłego człowieka jest zbyt mała, żeby ją operować.