Silny ból brzucha i oddawanie gazów

Witam , mam problem z bólem brzucha. 2 dni temu po porannym wypróżnieniu rozbolał mnie brzuch. Jeszcze wcześniej wypiłem szklanke CoCa Coli którą po wypróżnieniu po około 30 minutach zwróciłem. Ból był silny pod wieczór wziełem Scopolan 2 tabletki które pomogły obniżyły ból do lekkiego stopnia. Dziś 3 dzień ból lekki znośny, cały czas wydaje gazy zapachowe.Ból chciałbym całkowicie wyeliminować co powinnienem wziąć ? co jeść ?. Jadłem chrupki kukurydziane i serek miękki. Piłem herbate z melisy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Zalecam przyjmować lekką dietę (owoce miękkie, ryż, gotowany kurczak itp) z zwiększonym spożyciem błonnika pokarmowego i dużą ilością płynów. Leki rozkurczowe mogą okazać się pomocne, jednakże przy braku ustępowania dolegliwości lub ich nasileniu proszę o wizytę u lekarza rodzinnego w celu ustalenia ostatecznego rozpoznania i sposobu leczenia. W takim przypadku konieczne będzie wykonanie panelu badań diagnostycznych. Pozdrawiam