Silny ból brzucha po usunięciu wyrostka robaczkowego przy chorobie Schönleina-Henocha

6 letni syn mojej siostry choruje na schonleina-henocha. miał usuniety wyrostek robaczkowy. Miesiac po operacji dostał silnego bólu brzucha, i potobne objawy jak na poczatku. W szpitalu okazało sie ze ma marskosc jelita grubego, usunieto mu ok 60 cm jelita, niestety tresc jelita wydostała sie poza jelita, zainfekowany został cały organizm. Podaja mu antybiotyki, dostawał goraczke, był w spiaczce farmakologicznej, juz nie podaja mu lekow, ale sie nie wybudził. Sam tez nie oddycha, choc próbuje...
ponad rok temu

Treść opisu przypadku syna Pani/a siostry nie zawiera jakiegokolwiek pytania/pytań. Proszę zadać konkretne pytanie w czym obecnie tkwi problemem. Niestety schorzenie i zabieg jaki przeszło dziecko może doprowadzić do stanu tak ciężkiego jak właśnie został opisany.