Silny ból brzucha promieniujący do kręgosłupa a ciąża

Od kilku lat 1 lub 2 razy do roku dopada mnie okropny ból brzucha. Ból po prawej stronie pod żebrami promieniujący do kręgosłupa. Ból jest mocno uciążliwy, jednostajny, żadna pozycja nie przynosi ukojenia bólu. Boli bez przerwy przez kilka dni a później jak gdyby nigdy nic znika na kilka miesięcy. Bólowi towarzyszy uderzenie ciepła, czasami mdłości, wzdęcia, czasami gazy i odbijanie. Bardzo proszę o pomoc co to może być i jak sobie pomóc w tej sytuacji - dodam, że w tej chwili jestem w ciązy..

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest jednak kamica żółciowa, inne choroby przewodu pokarmowego lub schorzenia kręgosłupa. Niestety nie ma takiej możliwości, by postawić jednoznaczną diagnozę w ramach porady internetowej. Dobrze byłoby jednak, gdyby wykonała Pani USG jamy brzusznej, które przynajmniej pozwoli wykluczyć/potwierdzić kamicę. Gdyby taki ból pojawił się jeszcze w czasie trwania ciąży koniecznie proszę niezwłocznie udać się do lekarza ginekologa.