Silny ból brzucha, wynik WBC 19000 oraz zapalenie przydatków i wyrostka robaczkowego

Witam! 18. 10. trafiłam na izbę przyjęć, ponieważ bardzo bolał mnie brzuch, który już od dłuższego czasu się odzywał. Po wynikach zostałam w szpitalu, bo wynik WBC wyn. 19000. Okazało się, że mam zapalenie przydatków i wyrostka z czego wyrostek ustąpił po kroplówkach. Teraz jestem już w domu. Przepisany mam antybiotyk Cipronex. Lekarz nic nie wspominał o diecie. Mam pytanie wobec tego, co mogę jeść, a czego nie? I czy prawdopodobne jest to, że atak wyrostka znowu powróci? Pozdrawiam Karolina

Elżbieta Rhone

Witam,
nie powinna Pani przyjmować antybiotyku z produktami mlecznymi (mleko, jogurt), w dodatku należy unikać jego równoczesnego przyjmowania z płynami wzbogacanymi w wapń (np. sok pomarańczowy wzbogacony wapniem). Oczywiście nie wolno spożywać alkoholu w czasie przyjmowania antybiotyku.