Silny ból gardła i katar oraz stosowanie Tabcin

Dzień dobry.Mam taki problem otóz od dwóch dni mam silny ból gardła i katar. Temperatury nie mam i nie miałam. Jednak bol gardła i katar (który zmienił swój charakter- juz nie jest lejacy tylko gesty i taki żółtawy) utrzymują się do dziś. Czy istnieje konieczność udania się do lekarza (mam słabą odporność i boję się, że w tej sytuacji mogę złapać coś gorszego w przychodni). Od 3 dni biorę tabcin trend. Od wczoraj gardło psikam hascoseptem. Czym mogłabym się jeszcze leczyć aby choroba minęła.Czy może są jakieś naturalne sposoby leczenia takich dolegliwości. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!!!

Witam Pana,
prawdopodobnie ma Pan infekcję wirusową.
Tabcin trend zawiera niską dawkę paracetamolu ( tylko 250 mg) i nie działa przeciwzapalnie.
Proszę spróbować przyjąć Ibuprofen 400mg co 8 godzin przez 2 dni ( zakładam,że nie ma Pan przeciwwskazań do stosowania tego leku),Hascosept 3-4xdz po 2 dozy,tabletki do ssania.W przypadku braku poprawy konieczny kontakt z lekarzem rodzinnym.
pozdrawiam Katarzyna Mudel

Magdalena Mroczek

W Pani przypadku, jak na razie nie ma jeszcze konieczności kontaktu z lekarzem., przynajmniej do czasu kiedy nie ma gorączki i jeśli nie dojdzie nagle do pogorszenia stanu. Objawy, które Pani opisuje świadczą najprawdopodobniej o infekcji wirusowej. Zazwyczaj przechodzi ona nawet bez leczenia w okresie około tygodnia. Leczenie jest objawowe, nie ma sensu stosowanie antybiotyków, które mają zastosowanie jedynie w przypadku infekcji bakteryjnych.

Leczenie polega na podawaniu leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy NLPZ. Należą do nich np. aspiryna, paracetamol czy ibuprofen. Dawkowanie pisane jest na ulotce dołączanej do leku.

Jeśli chodzi o Tabcin jest to preparat dobrze działający w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy. Odtyka on nos dzięki czemu ułatwione jest spanie. Zawiera on 3 składniki aktywne o różnym działaniu.
Chlorfenyramina to substancja przeciwhistaminowa, która zmniejsza objawy zatkanego nosa i dziąła na kichanie.
Pseudoefedryna to substancja zwężająca naczynia krwionośne. Bardzo skutecznie działa ona na błonę śluzową nosa, umożliwiając swobodne oddychanie.
Paracetamol to lek z grupy NLPZ substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, która łagodzi bóle towarzyszące infekcji, które często występują w przebiegu przeziębienia.
Spożywa się 2 tabletki co 4 godziny, nie częściej jednak niż 3 razy dziennie. Jest to dawkowanie w przypadku osób dorosłych.

Hascosept to chlorowodorek benzydaminy, który stosowany jest w postaci aerozolu lub płynu do płukania gardła w przebiegu stanów zapalnych dziąseł, języka, jamy ustnej. Stosowany jest też w stomatologii, aby zapobiec powstawaniu suchego zębodołu.

Leczenie, które Pani stosuje jest bardzo dobre i skuteczne. Po kilku dniach leczenia objawy powinny ulec znacznej poprawie. Jeśli tak się jednak nie stanie, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym. To samo proszę zrobić jeśli pojawi się gorączka lub dojdzie do pogorszenia objawów. Może to oznaczać np. infekcję bakteryjną i wtedy należy wdrożyć inne leczenie.