Silny ból gardła, wysypka oraz swędzenie odbytu i narządów płciowych po zapaleniu gardła

Witam, Prawie dwa tygodnie tego zachorowałam na ostre bakteryjne zapalenie gardła. Dostałam antybiotyk Augmentin. Po 7 dniach leczenia faktycznie poczułam się trochę lepiej. Jednak po dniu od zakończenia leczenia znów poczułam silny ból gardła, który ciągle się utrzymuje. Poszłam do lekarza, lecz stwierdził, że nic się nie dzieje, jednak ból gardła jest nie do wytrzymania. Do tego mam wysypkę na ciele, która nie schodzi oraz świąd odbytu i trochę narządów płciowych po leczeniu. Co mam robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wymagają dalszego postępowania: 1. Świąd okolic płciowych najpewniej jest konsekwencją infekcji grzybiczej, która jest powikłaniem antybiotykoterapii. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który wdroży właściwe leczenie. 2. Opisana wysypka może mieć charakter alergiczny ale w połączeniu z bólem gardła może być wynikiem np. płonicy. Koniecznie proszę zatem ponownie skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad oraz Panią zbada.