Silny ból głowy, gorączka i omdlenie po maturach

Mam 18 lat, prowadzę aktywny tryb życia, pracuję, biegam, ćwiczę, do tego uczyłam sie dziennie, w środę skończyłam matury. W czwartek obudziłam się z silnym bólem głowy, popołudniu doszła do tego wysoka gorączka, która się utrzymuje, kiedy wstaję z łóżka po kilku minutach robi mi się ciemno przed oczami i słyszę pisk w uszach, w piątek skończyło się to omdleniem, dzisiaj od razu się położyłam. Czy to objawy przemęczenia, odreagowanie stresu czy jakaś poważniejsza choroba? Jak sobie z tym radzić?

Niewątpliwie w ostatnim czasie była Pani pod wpływem silnego stresu, a prawdopodobnie też i zmęczenia. Nasz organizm, kiedy trzeba, potrafi się zmobilizować i działać na wyższych niż normalnie obrotach. Dzieje się tak jednak do czasu, potem potrzebny jest odpoczynek, a jeżeli go brakuje, pojawiają się objawy wyczerpania. Ponieważ nawet stres psychiczny może powodować problemy somatyczne , dlatego warto, żeby skonsultowała Pani to, co się dzieje z lekarzem internistą, który określi, czy to reakcja na stres i przemęczenie, czy być może powody są inne.

Witaj!

Objawy i reakcje jakie opisałaś mogą być wynikiem długotrwałego stresu przedmaturalnego oraz w trakcie matury oraz lęku o REZULTAT , jest to reakcja opóźniona ze względu na to co OPISAŁAŚ jak radzisz sobie w dniu codziennym tj, biegam pracuję ćwiczę .... Jednak matura to nie jest codzienność i organizm mógł zareagować w ten sposób, oczywiście możesz udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby wykluczyć inne przyczyny oraz dostać coś na wzmocnienie wyczerpanego organizmu. Pozdrawiam