Silny ból głowy i wysokie ciśnienie a menopauza

Witam, Zanim zacznę biegac po lekarzach mam pytanie. Mam 42 lata i zastanawiam sie czy moje problemy niemaja związku z zaczynająca sie byc moze menopauzą. (1 miesiączka w wieku 12 lat). Zawsze miałam cisnienie w normie - nigdy żadnych wahań. Od czwartku strasznie zaczęła mnie bolec głowa. Stan był dla mnie tak dokuczliwy ze w niedzielę wieczorem wylądowałam w szpiatlu z cisnieniem 206/150 i puls 107. Dostałam tabletki Propril .. Rano dzis bylo 150/107 puls 102. Co jest grane?

Witam panią!

Problemy z ciśnieniem mogą mieć rożne podłoże i w zależności od tego należy włączyć postępowanie. Jednak sama to pni napisała - "Zanim zacznę biegac po lekarzach mam pytanie. Mam 42 lata i zastanawiam sie czy moje problemy nie maja związku z zaczynająca sie byc moze menopauzą."Przede wszystkim powinna pani zrobić badania w kierunku menopauzy i pójść po poradę do ginekologa lub lekarza pierwszego kontaktu , który panią prowadzi i zna. Różne sytuacje stresowe mogą generować wysokie ciśnienie to też proszę wziąć pod uwagę. Pozdrawiam