Silny ból głowy i zawroty głowy oraz skoki ciśnienia

Dobry wieczór, od kilku dni potwornie boli mnie głowa. Leki przeciwbólowe działają może godzinę, półtorej. Przy wstawaniu mam silne zawroty. Nie mogę nic zjeść. Zawsze cierpiałam na niedociśnienie, od jakiegoś czasu pojawiają się pomiary powyżej 140/90 zas od ubiegłego czwartku mam skoki sięgające 180/130. Mam wrażenie, że żyły mi eksplodują. Potem za jakiś czas jest nagły opad ciśnienia do 117/70 i za godzinę, dwie - znowu skacze jak szalone do 177/127. Potwornie się czuję. Nie wiem co robić.

Należy zgłosić się do lekarza POZ , wykonać podstawowe badania i nie nadużywać leków przeciw bólowych, pozdrawiam