Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból głowy po wypadnięciu dysku

ubiegłego roku miałam male króliki i pewnego dnia one uciekly mi na cale podwórko chciałam je zlapac i w pewnym momencie stanelam chyba zle na noge i dostałam takiego bolu w kręgosłupie ze upadlam baz rochu nie mogłam się po prostu przez pare minut ruszyc to był straszny bol nie bylam u lekarza ale sasiadka mowila ze to pewnie wypadl mi dysk rzebym pocwiczyla bo nie mogłam chodzic od tamtego dnia strasznie boli glowa bylam u neurologa i nic nie pomaga już psychicznie nie wytrzymuje tego bolu
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić badanie przedmiotowe oraz badania obrazowe, które odpowiedza na pytanie o możliwą przyczynę dolegliwości (być może problemem jest np, uszkodzenie mieśnia lub więzadeł kręgosłupa) i dopiero z odpowiedzią na pytanie o przycyznę dolegliwości rozpocząć leczenie. Doraźnie może Pani poszukać pomocy w poradni leczenia bólu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety