Silny ból głowy z towarzyszącym mocnym biciem serca

Witam. Mój 21 letni chłopak dostał silny bol glowy, bardzo silny i zasnął jak dalam mu tabletkę. Towarzyszyło temu silne bicie serca, mocne uderzenia. Mówił ze czuje jakby ucisk. Zauwazylam podczas bólu żyle, bardzo widoczna(jak nigdy) przechodząca od nosa przez czoło na głowę. Co robić? Jak mu pomoc?

Witam. Opisane objawy nie są swoiste i mogą wiązać się między innymi z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Jeśli ból jest niezwykle silny, towarzyszą mu zaburzenia widzenia, sztywność karku czy gorączka należy skonsultować się z lekarzem.