Silny ból i krew podczas oddawania stolca

Witam ma 15 lat , od tygodnia przy oddawaniu kały towarzyszył mi silny ból i krew ,wcześniej zdarzała się krew ale nie w takich ilościach i bez bólu . Udałam się do lekarza który przypisał mi leki na ranę w odbycie, ból i krew ustąpiły jednak nadal odczuwam ból w lewym dolnym boku brzucha . Teraz gdy oddaje kału na papierze jest przezroczysty śluz zdarzył się dzień że śluz wydostawał się z odbytu bez oddania stolca . Co to może być ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną twoich dolegliwości są hemoroidy bądź szczelina odbytu. Charakterystyczny dla tych chorób jest ból okolicy odbytu, nasilający się szczególnie przy defekacji. Śluz może jednak świadczyć o nieswoistej chorobie zapalnej jelit (chorobie Crohna lub wrzodziejącym zapaleniu jelit). Zakładam tu czarny scenariusz i radzę udać się do lekarza by ten mógł bezpośrednio ocenić twój stan.