SIlny ból jajników a możliwość ciąży lub choroby

Witam. Mój cykl trwa średnio 31 dni, a miesiączka 7 dni. Miesiączkę dostałam 18 sierpnia i trwała do 23 sierpnia. 24 sierpnia partner wszedł we mnie parę razy bez zabezpieczenia( dodam, że 16 sierpnia też doszło do takiego zbliżenia, to były nasze jedyne dwa takie zbliżenia bez zabezpieczenia). 24 sierpnia w nocy zaczęły mnie strasznie boleć jajniki, wczoraj w nocy miałam straszne klucie w lewym jajniku(nie moglam sie ruszyc) Prosze o pomoc, czy ciąża wchodzi w gre? Może to jakaś choroba?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąży w opisanym powyżej przypadku nie można w 100% wykluczyć ( ale sprawdzenie tego będzie możliwe po minimum 14 dniach od stosunku). Niemniej jednak dolegliwości bólowe opisane powyżej mogą mieć też inną przyczynę, której niestety za pomocą drogi internetowej nie da się ustalić. W przypadku nadal utrzymujących się dolegliwości konieczne będzie badanie ginekologiczne. Pozdrawiam