Silny ból jajników podczas stosowania antykoncepcji doustnej

Witam,mam 19 lat, biorę tabletki anty, regularnie od 12 dni, żadnej nie zwymiotowałam, nie było biegunki. Od dnia stosowania podolewały mnie jajniki, myślałam że to normalne podczas brania 1 tabletek anty, jednak dzisiaj i wczoraj bolą mnie tak jak gdyby zbliżała mi się owulacja, na prawym jajniku miałam torbiel 3cm jednak zmniejszyła się do 2-3mm, Czy to możliwe że mimo brania tabletek mam owulację?Jeśli nie, to skąd ten ból, który miałam zawsze kiedy zbliżała mi się owulacja.Proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból podbrzusza może być spowodowany rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa.