Silny ból kolana a uszkodzone łąkotki

Witam.Podczas jazdy rowerem w sierpniu strasznie zaczęło mnie boleć kolano,uniemożliwiając dalszą jazdę.Bolało mnie zwłaszcza przy prostowaniu i zginaniu.Na drugi dzień ledwo chodziłam,ale stopniowo przeszło.Podczas następnych wypraw sytuacja się powtarzała.Teraz kolano boli gdy wchodzę/schodzę po schodach oraz gdy zginam kolano po dłuższym wyprostowaniu(coś przeskakuje).Po wykonanych badaniach wyszło,że mam uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej 1 stopnia-róg tylny.Czy to powoduje ból?Jak to leczyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować wynik badania z ortopedą, który zadecyduje czy wystarczajace będzie leczenie zachowawcze (sadzę, że przy I stopniu powinno być wystarczające) leki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz zabiegi rehabilitacyjne czy konieczna będzie operacja.
Pozdrawiam