Silny ból kręgosłupa i badanie MR
Witam. Jestem młodą kobieta. Od ponad 1,5 roku borykam sie z silnym bolem kregoslupa. Badanie MR : "spłycona fizjologiczna lordoza, zmiany zwyrodnieniowe krazka mk na poziomie L5-S1 z obnizeniem jego wysokosci, na poziomie L5-S1 centralna przepuklina krążka mk, z modelowaniem worka oponowego". Z tego co mowia mi lekarze wnioskuje ze powinno mnie to nie bolec, a jednak bol utrudnia mi zycie. jestem po kriolazji i rehabilitacji Czy moge cos z tym zrobic?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam, opisane zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe , systematyczna rehabilitacja powinna pomóc ( zabiegi dobrane do Pani dolegliwości ) oczywiście podstawą są ćwiczenia. Moim zdaniem należy leczyć pacjenta a nie jego wyniki badań w związku z tym należałoby przeprowadzić badanie fizjoterapeutyczne i dostosować terapię do pacjenta.
Pozdrawiam