Silny ból kręgosłupa i głowy

Witam. Moja żona od pół roku odczuwa silny ból kręgosłupa ale tylko podczas dotykania, uciskania jednego z kręgów (odcinek piersiowy). Poza tym bólem bardzo często boli ja głowa. Niepokoi mnie to, iż jej dziadek zmarł na nowotwór kręgosłupa, a córeczka na nowotwór mózgu (pineoblastoma). Czy powinienem się tym martwić? Zonę po smierci córki trudno przekonać do wizyty u specjalisty.Prosze o radę.

Należy zgłosić się do lekarza POZ celem wykonania podstawowych badań i ewentualnie dalsza diagnostyka neurologiczna jeśli będą takie wskazania, pozdrawiam.