Silny ból kręgosłupa podczas siedzenia u 21-latka

Mam 21 lat, jestem mężczyzną. Podczas niewygodnego siedzenia odczuwam silny ból kręgosłupa. Trwa on ok. pół godziny po zmianie pozycji z siedzącej. Jest to bardzo silny, rwący ból w mostku, promieniuje do kręgosłupa. Nasila się przy chodzeniu, poruszaniu ramionami, ale w czasie spoczynku nie ustępuje. Przez ten czas nie mam siły się ruszać, chodzić, muszę leżeć, a ból nie ustaje. Pracuję całe dnie w pozycji siedzącej. Nie ćwiczę, często boli mnie kręgosłup, ale ten ból jest nie do zniesienia.

Witam serdecznie,
Podane objawy najprawdopodobniej wynikają z obecności choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Powinien Pan udać się do neurologa, który wykona badanie obrazowe i wdroży odpowiednie postępowanie. Poza tym warto zastanowić się nad ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie grzbiety, podejmować systematyczną aktywność fizyczną (bardzo dobrze działą pływanie) oraz dbać o prawidłową masę ciałą.