Silny ból narządów rodnych i podbrzusza

Witam!

Za 2 miesiące kończę 18 lat. Od wczorajszego wieczoru (do chwili obecnej) odczuwam mocny ból narządów rodnych - promieniujący i kłujący oraz ból silny w podbrzuszu - bardzo mocny z lewej strony. Bardzo się martwię. Co może mi dolegać?

Witam!

Aby postawić hipotezę diagnostyczną konieczne jest uzupełnienie wywiadu oraz osobiste badanie fizykalne. Ból w lewym podbrzuszu może być spowodowany różnymi przyczynami mogą to być związane ze schorzeniami ginekologicznymi, patologią jelita grubego, kręgosłupa czy dróg moczowych. Należy skonsultować się z ginekologiem, wykonać badanie ogólne moczu, a w razie potrzeby także USG jamy brzusznej, czy inne badania (kręgosłup - rtg, jelito grube - kolonoskopia). Decyzja zależeć będzie od lekarza prowadzącego i wyniku badania fizykalnego. Do głównych objawów infekcji przydatków należą skurczowe bóle brzucha i temperatura. Należy podjąć diagnostykę wykluczającą, ponieważ przeoczenie może prowadzić do poważnych powikłań.

Pozdrawiam serdecznie!