Silny ból nerek i podbrzusza

MAM SILNE BÓLE NERKI PO LEWEJ STRONIE BÓLE W DOLNEJ CZĘŚCI BRZUCHA NASILAJĄCE SIĘ PODCZAS SNU W NOCY ORAZ NASILAJĄCY SIĘ BÓL NERKI PO LEWEJ STRONIE . JAKA MOŻE BYĆ TEGO PRZYCZYNA ??
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń układu moczowego, np. kamica. Nie wykluczone są jednak także inne przyczyny, w tym schorzenia przewodu pokarmowego. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki, w tym przede wszystkim dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pana oraz zlecenie badań dodatkowych (obrazowych oraz laboratoryjnych). Proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wdroży właściwe postępowanie.