Silny ból pięty po przebudzeniu

odczuwam silny ból pięty,szczególnie rano podczas wstawania i gdy długi czas stoję w jednym miejscu . co może być tego powodem

Najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości jest zapalenie czy tendinopatia rozcięgna podeszwowego. Ostroga piętowa może być obecna w RTG ale nie musi...w zasadzie USG jest wystarczające dla postawienia rozpoznania