Silny ból pleców a wynik badania kręgosłupa

Magda.21 lat.Bydgoszcz. Witam! Miałam robione badanie: Zdj kręgosłupa TH , L-S A-P BOK. Proszę o interpretację wyników: 1.2 Min długa pr. skolioza. Przerosły wyrostek poprzeczny pr tworzy staw rzekomy. Lumbalizacja S1. Zmiany przeciążeniowe kręgosłupa. Dodam, że te wyniki są z przed jakiegoś czasu a stan pleców pogarsza się.. wczoraj dostałam napadu, gdzie nogi odmówiły mi posłuszeństwa i przez godzinę okropny ból pleców nie pozwolił mi się ruszyć i wstać.. Neurologa mam dopiero 15 marca.

Szanowana Pani,
najprawdopodobniej ma Pani młodzieńcze skrzywienie kręgosłupa, które w pierwszym rzędzie będzie wymagało odpowiednio prowadzonej rehabilitacji (głównie z zakresu kinezyterapii ) . Jednak w chwili obecnej wymaga Pani konsultacji neurologa i/lub ortopedy i po postawieniu rozpoznania wdrożenia odpowiedniego postępowania. Jeżeli zdjęcia rtg są sprzed kilku lat sugerowałbym wykonanie nowych ( rtg kręgosłupa - ocena skoliozy) w pozycji stojącej . Obecnie, doraźne proszę włączyć niesterydowe leki p-zapalne wydawane bez recepty. Pozdrawiam