Silny ból po leczeniu kanałowym i opuchlizna na podniebieniu

Od soboty wieczorem mam bardzo duży ból w zębie po leczeniu kanałowym, a w zasadzie jest to opuchlizna na podniebieniu, takie wybrzuszenie które bardzo boli przy naciskaniu palcem, czy językiem. Lekarz u którego robiłem leczenie kanałowe zbagatelizował problem i powiedział że to lekki stan zapalny i na pewno przejdzie. Mimo poinformowania go, że ból budzi mnie w nocy i jest bardzo uciążliwy, leki przeciwbólowe pomagają na krótko to kazał czekać i płukać dentoseptem. Czy zmienić stomatologa?

Witam,
jeżeli zmiana dotyczy podniebienia, to może powstała po znieczuleniu?
Jeżeli pojawił się stan ropny, wskazany byłby antybiotyk.
Na razie może Pan przyjmować ibuprofen 3x1 tabl/dzień co 6h; w razie braku poprawy przez 3 dni - wskazana kontrola u stomatologa.

pozdrawiam

Witam. Ból o takim charakterze i zwiazany z takimi objawami wiaze sie najczesciej z obecnoscia stanu ropnego pod ktoryms z korzeni zeba. Trzeba w takim przypadku po pierwsze wykonac zdjécie RTG celem sprawdzenia poprawnosci przeleczenia a nastepnie podjac odpowiednie kroki ktore moga nawet wiazac sie z tzw. reendodoncja czyli powtornym przeleczeniem zeba.