Silny ból po naciągnięciu mięśnia uda

Witam, około 4 tygodni temu podczas gry w piłkę naciągnąłem sobie delikatnie mięsień uda (czworogłowy), zlekceważyłem to i grałem dalej podczas strzałów zaczął mnie coraz bardziej boleć do momentu aż nie mogłem grać ponieważ ból był bardzo silny. Odpoczywałem ponad tydzień i smarowałem ten mięsień różnymi maściami rozgrzewającymi aż ból ustał. Dzisiaj rozegrałem 15 min meczu i musiałem przerwać ponieważ kontuzja się odnowiła przy czym jest gorzej niż było. Co powinienem zrobić w tym przypadku ?

Witam,
podstawowym zaleceniem przy uszkodzeniach jest nie wprowadzanie się w ból, po to, żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. Niezbędne będzie odciążenie w postaci kuli jeżeli boli w trakcie chodzenia. Proponuję zgłosić się do lekarza/fizjoterapeuty w celu zróżnicowania, która struktura uległa uszkodzeniu i co dokładnie można z tym zrobić. W warunkach domowych do czasu wizyty proponuję ochładzać bolące miejsce coldpackiem/zamrożonym wkładem do lodówek turystycznych/kawałkiem zamrożonego mięsa co 3 godziny na pół godziny lub rzadziej w zależności od planu dnia. Pozdrawiam