Kobieta , 27 lat Witam, Miałam zwichnięty bark prawy. Po roku mając zapalenie torebki stawowej udałam się do fizjoterapeuty. Wykonał pinopresure, która znacznie poprawiła ruchomosc i znosila uczucie sztywności. Jednak od początku urazu boli mnie w łokciu, rotacja zewnętrzna jest mocno ograniczona. Próbowałam ćwiczyć rozciąganie mięśnia piersiowego, ale czuję silny ból w łokciu ... Z każdą próba ćwiczenia nasila się on i trwa nawet kilka minut. Co może być przyczyną tego silnego bólu ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Uszkodzenie barku może być powiązane z urazem przedramienia, więc może mieć Pani problem z tzw. łokciem tenisisty lub golfisty (w zależności od lokalizacji bólu).
Z kolei ograniczenie rotacji zewnętrznej w stawie barkowym może oznaczać problem z rotatorami krótkimi stawu barkowego, które stabilizują staw. Nadmierne i siłowe rozciąganie może uszkodzić pierścień rotatorów. Zalecam konsultację fizjoterapeutyczną. Fizjoterapeuta może zastosować relaksację poizometryczną lub inną formę mobilizacji ruchem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Bóle mięśni – Silny ból mięśni może dopaść każdego i wszędzie, w najmniej oczekiwanym momencie. W takiej sytuacji myślimy jedynie o tym, by jak najszybciej położyć się do łóżka i odpocząć. Przyczyn pojawiania się tych nieznośnych skurczy jest wiele ‒ występują zwykle ze zmęczenia, po wysiłku fizycznym, a także mogą być objawem przeziębienia czy wzrostu temperatury ciała.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: