Silny ból pod ostatnim żebrem

Witam,od paru dni mam silny ból pod ostatnimi żebrami po prawej stronie, odczuwalny wyłącznie podczas napięcia mięśni. Czy może to być naciagniety mięsień podczas intensywnego treningu? Np. Czestych wyrzutow oburacz obciazenia 5kg. Trwa juz tydzień.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, może być to ból związany z urazem/nadwyrężeniem mięśni i ścięgien podczas treningu. Wskazany kontakt z ortopedą i lub lekarzem POZ, jeśli ból będzie się utrzymywał.