Silny ból podbrzusza a torbiele

Witam odczuwam straszny bol podbrzusza byłam dziś na usg i stwierdzono dwa torbiele 3 cm i 4.5 cm czy to może być przyczyną bólu i co się z tym wiąże proszę o odp pozdrawiam

Należy je albo obserwować i wykonywać kontrolne USG, albo podjąć leczenie hormonalne, albo leczenie zabiegowe.
Postępowanie należy omówić z ginekologiem - w zależności od Pani planów prokreacyjnych itp.