Silny ból podbrzusza i krzyża a ciaża

Witam. Zacznę od tego, iż miewam okresy nieregularne bardzo bolesne i długie. Zabezpieczam się z partnerem prezerwatywą, a partner nigdy we mnie nie dochodzi. Ostatnio przed 3 dni miałam bardzo silne bóle podbrzusza, jajników i krzyży, dodatkowo dziwna, wodnista wydzielina. Generalnie zawsze mam odczuwalne bóle przedokresowe czy mam spuchnięte piersi. Po 3 dniach dostałam okres bardzo bolesny, trwał tyle co zwykle (7 dni). Okres zakończył się jednak dalej odczuwam nieprzyjemny ból podbrzusza. Czy możliwe jest, że zaszłam w ciąże? Piersi przestały boleć, wróciły do normalnego rozmiaru. Dodam, iż w dniu kiedy dostałam okres byłam na wizycie u ginekologa, który zrobił mi usg mimo krwawienia i nic nie wykazał (o ciąże nie spytałam). Pytanie może dziwne jednak wiem, iż okres może pojawiać się do 3 miesiąca normalnie, dodatkowo kobiety w ciąży odczuwają nieprzyjemny ból podbrzusza, zaś badanie ginekologiczne było przeprowadzone zbyt wcześnie, aby cokolwiek wykazać? Proszę o opinie w tej sprawie.

Redakcja abcZdrowie

Trudno mówić o ciąży na podstawie  tylko bólu w podbrzuszu. Gdyby podczas badania usg lekarz zauważył pęcherzyk ciążowy ,to z pewnością poinformowałby Panią o tym. Może Pani zawsze wykonać test ciążowy, z krwi najwcześniej po 7 dniach od zapłodnienia, zaś z moczu po 10-14 dniach.