Silny ból podbrzusza w 30. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 30 tygodniu ciąży. Bardzo boli mnie podbrzusze, tak jak przed okresem (z tym, że mocniej) do tego dochodzi ból w krzyżu. Dodam, że rozwiera się ujście wewnętrzne szyjki. Czy to coś poważnego? Skurcze występują ok 5 razy dziennie i 2 w nocy.

Elżbieta Rhone

Witam,
z takimi objawami powinna się Pani koniecznie zgłosić do Izby Przyjęć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się na najbliższą ginekologiczną izbę przyjęć!