Silny ból podczas próby penetracji

Jestem dziewicą i chciałam zacząć współżyć z chłopakiem. Jednakże gdy zabieramy się do tego i moja pochwa jest już nawilżona, jego członek wchodzi we mnie tylko trochę, a dalej nie może, mnie to strasznie boli. Ból jest po prostu nie do zniesienia. A gdy mój partner się wycofuje i chce włożyć mi tam palce, to i to zaczyna mnie strasznie boleć. Jaka jest tego przyczyna, co mam z tym zrobić?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Pierwsze zbliżenie bardzo często dla kobiet jest bolesne.
Pochwa nie jest jeszcze całkowicie przystosowana do penetracji, a i same próby przebicia błony dziewiczej mogą powodować dyskomfort.

Bardzo ważne jest aby kobieta była jak najbardziej rozluźniona, gdyż stres powoduje, iż mięśnie są napięte, co utrudnia penetrację.

Warto też spróbować żeli nawilżających, gdyż czasami naturalne nawilżenie nie jest wystarczające.

Pozdrawiam!