Silny ból podczas stosunków, kłótnie z partnerem i molestowanie w dzieciństwie

Witam. Jestem młoda kobietą. W dzieciństwie byłam molestowana przez siostre, przez to ciężko było mi odbyć swój pierwszy stosunek udał się dopiero za 3 podejściem. Pod czas stosunku zupełnie nic nie odczowalam. Później doszło do kłótni z partnerem, który bardzo mnie skrzywdził psychicznie. Kłótnia nawiazywala właśnie do seksu. Od tej pory czuję silny ból przy stosunkach? Czy brak czucia/ból jest spowodowany urazem psychicznym? Czy istnieje taką możliwość?

Witam
Tak. Pani ból zapewne jest konsekwencją
wspomnianych przez Panią przykrych
doświadczeń z przeszłości. Kłótnia z partnerem
„rozjątrzyła stare rany” i traumatyczne
zdarzenia „ożyły”.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza