Silny ból przy ucisku oraz przy zmianie pozycji w 19. tygodniu ciąży

Jestem w 19. tyg ciąży. Od ok. tygodnia mam silny ból przy ucisku oraz przy zmianie pozycji na leżącą/siedzącą w okolicy wyrostka. Ginekolog zbadał mnie, wykonał USG, nie wykrył nieprawidłowości. Zostałam odesłana na IP chirurgiczną, gdzie CRP wyszło podwyższone ledwie ponad próg normy, brak leukocytozy, w USG jamy brzusznej bez patologii (choć macica przesłaniała w obrazie ten bolesny, newralgiczny odcinek). Zostałam zwolniona do domu.Boli nadal, proszę o sugestię dot. postępowania.Co to jest?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Postępowanie w tej chwili nie jest precyzyjne gdyż możliwe, że jest to wynik zmian w podbrzuszu wynikających z ciąży.