Silny ból stawów rąk i nóg a leczenie biologiczne

Od 1,5 roku jestem na leczeniu biologicznym SLE lekiem epratuzumab . Wyniki ogólne mam dobre, aktywności choroby nie ma. Niestety czuje się źle. Pojawił się silny ból stawów rąk i nóg. Sądzę że może to być skutek uboczny leku Lekarze lekceważą problem. Czy powinnam przerwać leczenie biologiczne?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dolegliwości o których Pani pisze nie są typowym działaniem niepożądanym epratuzumabu. Bardziej prawdopodobne jest, że związane są z progresją choroby podstawowej, która postąpiła pomimo leczenia biologicznego. Proszę skonsultować się z prowadzącym reumatologiem.