Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból w dole pleców

Pół roku temu odczuwałam siny ból w dole pleców. Ze względu na refluks nerek, który przeszłam w dzieciństwie skierowano mnie na USG jamy brzusznej. Ogólny opis nie jest nieprawidłowy, lecz widnieje "nerka prawa o wymiarach 98x49mm, kora do 18. Zaznaczona zadarta struktura narządu. Nerka lewa wym. 94x44, kora do 20, miąższ prawidłowy"., pęcherz moczowy "gmsiniecy" -taki charakter pisma, nie wiem co tu jest napisane. Nie pokierowano mnie dalej, ból na razie nie powraca. Co zrobić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Sugeruję kontakt z nefrologiem. Zatarcie struktury korowej możę wskazywać na uszkodzenie nerki, które możę powodować dolegliwości bólowe. Mam za mało informacji aby udzielić dokładniejszych wskazówek. Ponadto sugeruję wykonać badanie ogólne i posiew moczu oraz poziomu kreatyniny w surowicy. Odnośnie opisu pęcherza nie jestem w stanie domysleć się co napisał lekarz :-/ .

0

Z pewnością lekarz miał na myśli zatartą strukturę nerki (może po przeszłych zapaleniach). Co do pęcherza, nie pomogę, także czasami mam problem z odczytaniem kolegów. Jednak widać lekarz nie znalazł niczego złego.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy