Silny ból w dole pleców

Pół roku temu odczuwałam siny ból w dole pleców. Ze względu na refluks nerek, który przeszłam w dzieciństwie skierowano mnie na USG jamy brzusznej. Ogólny opis nie jest nieprawidłowy, lecz widnieje "nerka prawa o wymiarach 98x49mm, kora do 18. Zaznaczona zadarta struktura narządu. Nerka lewa wym. 94x44, kora do 20, miąższ prawidłowy"., pęcherz moczowy "gmsiniecy" -taki charakter pisma, nie wiem co tu jest napisane. Nie pokierowano mnie dalej, ból na razie nie powraca. Co zrobić?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z nefrologiem. Zatarcie struktury korowej możę wskazywać na uszkodzenie nerki, które możę powodować dolegliwości bólowe. Mam za mało informacji aby udzielić dokładniejszych wskazówek. Ponadto sugeruję wykonać badanie ogólne i posiew moczu oraz poziomu kreatyniny w surowicy. Odnośnie opisu pęcherza nie jestem w stanie domysleć się co napisał lekarz :-/ .

Z pewnością lekarz miał na myśli zatartą strukturę nerki (może po przeszłych zapaleniach). Co do pęcherza, nie pomogę, także czasami mam problem z odczytaniem kolegów. Jednak widać lekarz nie znalazł niczego złego.