Silny ból w klatce piersiowej - czy to może być rak?

Od około 2 tygodni mój tata odczuwa bardzo silne bóle w płucach - z tyłu i w klatce piersiowej. Dodam, że ma 35 lat, BARDZO dużo pali, ma nadciśnienie i smarka krwią. Czy to może być rak?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane objawy nie są na tyle specyficzne, by wyrokować o konkretnej jednostce chorobowej. Tym bardziej nie można stwierdzić, czy to rak. Ból w klatce piersiowej może być objawem infekcji lub też mieć związek z dużą ilością wypalanych papierosów. Częste krwotoki z nosa mogą być objawem osłabienia naczyń bądź problemów z krzepliwością. Tata powinien udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby wyda skierowanie do odpowiedniego specjalisty.