Silny ból w lewym boku brzucha

Witam! od trzech dni mam silny ból w lewym boku brzucha, na wysokości jajnika. Ból nasila się przy ucisku, podczas oddawania moczu i kału, a nawet podczas kaszlu. Zaznaczę też, że od 4 dni biorę antydepresanty lecz nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na moje dolegliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Na pewno dolegliwości nie są związane z przyjmowaniem leków na depresję. Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym może być spowodowany ten ból. Jeśli ból umiejscowiony jest nisko w podbrzuszu po stronie lewej być może związany jest z jakąś patologią w zakresie lewych przydatków czy też układu moczowego po lewej stronie. Radzę w tym względzie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem (np. wykonanie badania ogólnego moczu, USG jamy brzusznej), a także konsultacja z ginekologiem. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że takie dolegliwości mogą być przejawem choroby psychicznej czyli depresji samej w sobie (objawy hipochondryczne).