Silny ból w lewym boku po ciąży

Przytyłam dużo, jednak zostało mi 8kg jeszcze do wagi sprzed ciąży.W 4 dobie miałam crp 108.Zaraz w2dobie mówiłam lekarzowi o silnym bólu z prawej strony rany, ale było ok wszystko a w10dniu zaczęło mi sączyć,rana już w porządku ale fioletowe wklęsłe zgrubienie zostało.Chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy jeśli mama mamy, ciocie i siostra miały problemy z tarczycą, to powinnam się zbadać w tym kierunku, teraz po ciąży? Przed byłam okazem zdrowia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie podała Pani, czy miał miejsce poród siłami natury, czy cięcie cesarskie. W przypadku cięcia cesarskiego dolegliwości bólowe w okolicy rany mają prawo utrzymywać się przez 4-6 tyg.
W przypadku dolegliwości ze strony tarczycy najprawdopodobniej w przebiegu ciąży miała Pani wykonane badania przesiewowe, jednak w razie wątpliwości może Pani zgłosić się do endokrynologa, zwłaszcza, jeżeli pojawiają się podobne, jak w przypadku innych członków rodziny dolegliwości.