Silny ból w obu kolanach, sine zabarwienie, utykanie i trzaski a uszkodzenie łąkotki

Witam. Jak rozpoznać, czy łąkotka została uszkodzona lekko czy jest to mocne uszkodzenie? Moje dolegliwości to: silny ból w obu kolanach, sinawe zabarwienie kolan, ból podczas 'kucania', chodzenia, leżenia oraz utykanie i różne trzaski. Czekam obecnie na badanie rezonansem. Jak sobie pomóc doraźnie w domu? Czy można naświetlać kolana lampą bioptron? Ból po naświetlaniu jest jeszcze gorszy.

Raczej to objawy konfliktu udowo rzepkowego, lampa nie , można zastosować leki chondroprotekcyjne