Silny ból w okolicy lewej pachy oraz lewej piersi

DZIEŃ DOBRY. MÓJ PROBLEM ZACZĄŁ SIĘ OK. ROK TEMU. W OKOLICY LEWEJ PACHY, PIERSI ZACZĘŁAM ODCZUWAĆ BÓL. WYKONAŁAM W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI USG PIERSI, KTÓRE WYSZŁO PRAWIDŁOWO. BÓL JEDNAK ZACZĄŁ SIĘ NASILAĆ I JAKBY PROMIENIOWAĆ NA CAŁĄ KLATKĘ, KRĘGOSŁUP. WYKONAŁAM WIĘC INNE BADANIA: RTG KLATKI, USG JAMY BRZUSZNEJ, BADANIA KRWI I MOCZU. DOPIERO GASTROSKOPIA WYKAZAŁA, IŻ NA ŻOŁĄDKU MAM WRZÓD. ROZPOCZĘŁAM WIĘC LECZENIE ORAZ PRZESTRZEGAM ŚCIŚLE DIETY. MINĘŁY DWA MIESIĄCE OD POSTAWIENIA TEJ DIAGNOZY I LECZENIA, A JA W DALSZYM CIĄGU ŹLE SIĘ CZUJĘ, CIĄGLE ODCZUWAM SILNY BÓL W KLATCE PIERSIOWEJ , PRZESZYWAJĄCY , PIEKĄCY BOLI MNIE, NAWET KRĘGOSŁUP, BÓL TEN BARDZIEJ PROMIENIUJE NA LEWĄ STRONIE. CZY FAKTYCZNIE TAK WYGLĄDAJĄ BÓLE WRZODOWE, TAK DŁUGO TRWJĄ, CZY MOŻE TO OZNAKA JAKIEGOŚ INNEGO SCHORZENIA? DODAM RÓWNIEŻ, ŻE NIEDAWNO ROBIŁAM EKG I RTG KLATKI I WSZYSTKO W PORZĄDKU. PROSZĘ O RADĘ I JAKĄŚ SUGESTIĘ. DZIĘKUJĘ.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dolegliwości spowodowane wrzodami żołądka zwykle pojawiają się w trakcie lub po spożyciu pokarmu. Bóle mogą trwać nawet do kilku tygodni.

Bóle spowodowane wrzodami należy różnicować ze schorzeniami takimi jak: stany zapalne trzustki, refluksowe zapalenie przełyku, choroby pęcherzyka i dróg żółciowych, choroba niedokrwienna serca, zespół jelita drażliwego, nerwoból.

W przypadku choroby wrzodowej istotne jest przede wszystkim:
- zaprzestanie palenia,
- ograniczenie niesterydowych leków przeciwzapalnych,
- uregulowany tryb życia,
- normalne posiłki z ograniczeniem kofeiny, ostrych przypraw, teiny.

Jeżeli dolegliwości bólowe będą się utrzymywać, sugerowałabym ponowną konsultację u gastrologa, ale także ewentualnie neurologa.

Pozdrawiam serdecznie