Silny ból w okolicy prawej łopatki od trzech tygodni

Witam, od około 3 tygodni odczuwam silny ból w okolicy prawej łopatki. Jest to ból silny, który nasila się w pozycji siedzącej oraz leżącej. Na początku myślałam, że po prostu mnie owiało ale smarowanie maściami nic nie pomogło. Dodam, że mam 22 lata i nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Co to może być? czy powinnam udać się do lekarza?

Witam,
silny ból w tej okolicy może być związany z urazem tj. może wynikać z patologii w zakresie układu szkieletowo-mięśniowego, może również pochodzić z pęcherzyka żółciowego (np. stan zapalny)
Może celowym wydaje się wykonanie badania RTG klatki piersiowej oraz USG jamy brzusznej oraz podstawowych parametrów laboratoryjnych z krwi.
Zatem zalecałabym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

pozdrawiam