Silny ból w pachwinie po grze w tenisa

Gram w tenisa , ostro ruszyłem do piłki i poczułem dość silny ból w pachwinie.Nie mam żadnego obrzęku tylko przy dotyku w kroczu (pachwiny) czuję ból .jak to wyleczyć ,żeby szybko wrócić na kort!Dziękuje za odpowiedź!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, proszę się udać do lekarza chirurga i wykonać badanie fizykalne oraz USG w celu dokładniejszego zobrazowania problemu. Przyczyna może być przepuklina pachwinowa, brzuszna, udowa. Pozdrawiam

Witam. Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Pana pytanie bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Ból może być wynikiem zwykłego nadwerężenia tkanek miękkich - wtedy powinny pomóc ciepłe kąpiele i maści o działaniu przeciwzapalnym. Zmianę powinien jednak obejrzeć lekarz który wykluczy powstanie w tym miejscu przepukliny czy naderwanie więzadeł.