Silny ból w podbrzuszu po bieganiu na dłuższe dystanse

Kilka miesięcy temu rozpoczęłam swoją przygodę z bieganiem. Zaczynałam od 0, więc wdrażałam się powoli zgodnie z planem zaleconym przez trenera personalnego. Obecnie biegam codziennie lub co 2 dzień 5-6 km bez przerwy i za każdym razem 15-20 min po zakończeniu biegu odczuwam silny ból w podbrzuszu, przypominający mocny ból menstruacyjny. Przechodzi samoistnie po ok 30 min. Nie było tego przy etapie przygotowawczym i bieganiu na krótszy dystans. Czy ten ból to powód do niepokoju?

Witam,nawracający, silny ból w podbrzuszu, po wysiłku nie jest normalny. Radzę udać się do lekarza w celu konsultacji. Może być to problem ginekologiczny.
Pozdrawiam