Silny ból w podbrzuszu tydzień po zabiegu łyżeczkowania szyjki macicy

Witam, 1 grudnia br. miałam łyżeczkowanie macicy i krwawiłam z różnym nasileniem. Jednak wczoraj złapał mnie dość silny ból w podbrzuszu (kłujący) a dzisiaj dostałam skurczów i zaczełam krwawić. Czy możliwe jest że dostałam pierwszej miesiączki tak szybko po zabiegu? I chciałabym się dowiedzieć jak szybko można zacząć starać się o dziecko. Zaznaczę, że psychicznie czuję się dobrze i wraz z mężem chcielibyśmy się starać o dziecko jak najszybciej. Z góry dziękuję Ewa, 29lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli krwawienie jest silne proszę niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa. Na miesiączkę jest bowiem jeszcze zdecydowanie za wcześnie. To lekarz prowadzący, który zna szczegółowe dane kliniczne (w tym przyczynę łyżeczkowania) powinien określić kiedy mogą Państwo rozpocząć starania o ciążę.