Silny ból w potylicy, szyi i ramionach

Bardzo mocny ból w potylicy, rozchodzi się od szyi a czasem i odczuwam go w ramionach. Jak stoję boli mniej niż jak siedzę. Uczucie sciskania glowy tak jak by ktoś założył mi opaskę uciskową na glowe, pieczenie po bokach przy dotyku. Dzisiaj np boli mnie tak jak by na środku, jak by ktoś wbijal mnie w ziemie a co za tym idzie że trudno się skupić w pracy. Dolegliwosci ciągnął się od stycznia. Leżałem na neurologii, nic nie znaleziono, lekarz internista twierdzi że to nerwica.

Witam,

Mogą być to objawy nerwicy. Często, gdy mamy trudności z rozpoznawaniem naszych emocji, bardziej skupiamy się na objawach fizycznych. Te znowu budzą nasze obawy co zamyka i nakręca koło lękowych myśli, a tym samym powoduje wzrost objawów fizycznych.
Zalecałabym Panu udać się do psychoterapeuty. Polecam terapię poznawczo - behawioralną - daje duże efekty w leczeniu zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Witam,
może nie przypadkowo użył Pan sformułowania "jakby ktoś wbijał mnie w ziemię",więc wydaje mi się,że znaczenie takiej sytuacji może mieć w powstaniu nerwicowych bółów duże znaczenie i np.zmuszać do każdorazowego wstawania,przerywania pracy itp.Proponuję więc,żeby skontaktował soię Pan z terapeutą i przy jego pomocy znalazł żródło bólu a także w sposób dla Pana najlepszy,rozprawił się z nim.
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam