Silny ból z tyłu nogi a urazy sportowe

Witam ponownie! Grając w tenisa ziemnego przy wykonywaniu ślizgu do piłki poczułem silny ból z tyłu nogi powyżej kolana(dwugłowy uda)Przez parę dni noga mało funkcjonalna.Chodziłem na zabiegi(ultradźwięki)oraz naklejane plastry do kinezyterapii. Rozpocząłem bieganie i nie czuję bólu.Czy w takim przypadku mogę rozpocząć intensywniejszą grę w tenisa(turniej ok.2 mecze dziennie)Boję się zerwania i czy opaska na udo(jaka najlepsza?) plus plastry zabezpieczą przed ponownym urazem. Pozdrawiam!

Przykro mi na tak przedstawiony problem, odpowiedź może być w rodzaju „wróżenia z fusów”. Brak najważniejszych danych: jaki to uraz, – na co pana leczono?!, ile czasu już minęło od urazu. Sportowcy myślę, że zawsze mają urazy. Jak nie mniejsze to większe, ale żaden uraz niewyklucza ich z „aktywności treningowej” – no chyba, że polubi się z łóżkiem szpitalnym. Najważniejsze, że pana nie boli. Proszę wsłuchiwać się w swoje ciało. Ono za pomocą „bólu” informuje, co możemy a czego nie. Oczywiście są odstępstwa od takiego postępowania. Odpowiednia aplikacja plastrami może pomóc i nadać poczucie „ochrony” podudzia. Również można pomyśleć o odzieży „kompresyjnej”. Myślę, że fizjoterapeuci, którzy leczyli pana i znają przypadek – są w stanie za pomocą sobie znanych testów odpowiedzieć, czy może pan już „grać ma max” czy nie. Pozdrawiam serdecznie.